Aktualności

AKCJA PODEJMIJ WYZWANIE - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM - spotkanie z przedstawicielami WKU w Białymstoku

Spotkanie informacyjne dotyczące ochotniczych form służby wojskowej odbędzie się 29 lipca w PUP w Mońkach. Podczas wydarzenia omówione zostaną szczegóły służby przygotowawczej, stanowiącej wstęp do zawodowej służby wojskowej oraz kampania "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". Uczestnicy będą mieli okazję uzyskać informacje bezpośrednio od przedstawicieli Wojskowej Komisji Uzupełnień w Białymstoku.

Osoby, które ukończyły 18 lat i mają dobry stan zdrowia, mogą wziąć udział w letniej akcji Ministerstwa Obrony Narodowej, która umożliwia spędzenie jednego dnia w jednostkach wojskowych. Od 13 lipca do 24 sierpnia odbywają się zajęcia w wybranych jednostkach, gdzie uczestnicy poznają wojskowe rzemiosło, sprzęt, biorą udział w rywalizacjach i ćwiczeniach.

Program obejmuje także naukę udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a więcej informacji można uzyskać w PUP w Mońkach lub pod podanym numerem telefonu.

 

PUP w Mońkach w dniu 29 lipca (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie urzędu (pok. Nr 8 Klub Pracy) organizuje spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wojskowej Komisji Uzupełnień w Białymstoku.

Na spotkaniu przedstawione zostaną ochotnicze formy służby wojskowej, w tym przede wszystkim informacje o służbie przygotowawczej, która jest przepustką do zawodowej służby wojskowej. Zapoznamy również z kampanią promocyjną "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

To znakomita okazja aby na miejscu dowiedzieć się więcej nt. służby wojskowej bezpośrednio od pracowników WKU w Białymstoku.

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzesz będziesz mógł wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych, ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczysz się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie jest otwarte. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji w siedzibie PUP w Mońkach lub pod numerem telefonu: 85 727 87 10

https://www.facebook.com/events/684838495299018/permalink/684838981965636/

Informacje o publikacji dokumentu